fbpx
-1.2 C
Skopje

(Видео) Голема сообраќајка во Лесковац, патот затворен

АКТУЕЛНО

Поројни врнежи од снег ја зафатија територијата на Македонија и на целиот Балкан, што предизвика отежнување во сообраќајот, а со тоа и бројни сообраќајки.

Попладнево на патот кај Лесковац во Србија, се случи голема сообраќајка, па десната сообраќајна лента е целосно затворена за сообраќај. Според првичните информации околу 17 лица се повредени и се пренесени во најблиската болница. Тимови на итната медицинска помош и полицијата и понатаму се на терен.

Лесковац србија!!! #внимавајте

Posted by Avtosvet MK Tuning on Friday, January 6, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -