fbpx
18.8 C
Skopje

ЛП: Го поздравуваме изборот на Џафери и му укажуваме дека во неговиот кабинет треба да биде државното знаме

АКТУЕЛНО

„Го поздравуваме почетокот на претседавање со Собранието на Талат Џафери, и му обрнуваме внимание дека тој е еден од врвните државни раководители а не претставник на етничка заедница, затоа во неговиот кабинет треба да биде државното знаме, но не и знаме на било која етничка заедница.

 Ако тоа побрзо го сфати ќе придонесе за стабилизација во државата“, стои во соопштението на Либералната партија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -