fbpx
29.8 C
Skopje

СДСМ: Груевски себеси нека се брани, сваровски судството завршува, следува реизбор по европски пракси!

АКТУЕЛНО

СДСМ преку соопштение реагира на изјавата на Никола Груевски за судството и за плановите на СДСМ за реизобр на судиите во Република Македонија.

„Граѓаните ја одбранија правната држава со тоа што гласаа за демократските промени што веќе се случуваат.

Тие промени носат и нова реформска Влада којашто ќе обезбеди независно судство преку резибор на судии по најдобрите европски пракси.

Никола Груевски наместо да ги лаже и загрижува чесните судии кои ќе бидат ослободени од притисоците на фамилијата, нека се посвети на својата одбрана. Сваровски судството завршува.

Во Македонија правото ќе важи подеднакво за сите“ се вели во соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -