fbpx
17.8 C
Skopje

Средба Заев – Села за принципите за формирање на новата Влада и првични позиции за ресорски решенија

АКТУЕЛНО

„Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Зијадин Села од Алијанса за Албанците.

Теми на средбата беа принципите на соработка на новата реформска Влада. Разговарано е и за првичните позиции околу ресорските решенија во Владата.

Продолжуваат интензивни преговори со партиите од парламентарното мнозинство околу составот на новата Влада на Р.Македонија“ се вели во соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -