fbpx
18.8 C
Skopje

НОВО ВИДЕО: Мукоски отвара врата од Собранието, Тарчуловски насочува демонстранти

АКТУЕЛНО

Седум пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ знаеле или учевствувале во отварањето на главната собраниска врата за демонстрантите на 27-ми април покажуваат снимките од кои дојде телевизија Телма.

Според извори на Телма во целата акција учевствувале вработени од Агенцијата за разузнавање, АРМ и УБК. На снимките може да се забележи како дел од пратениците ги насочуваат демонстрантите во различни насоки на Парламентот, откако пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски ја отвараат вратата.

Кои пратеници ги отворија вратите на Собранието за да влезат насилниците?Жаклина Пешевска(се прегрнува со демонстранти), Љупчо Димовски, Љубен Арнаудов(насочува демонстранти), Трајко Велјаноски(мора да даде наредба на собраниското обезбедување), Крсто Мукоски(отвора врата од Собрание), Јохан Тарчуловски(насочува), Сашо Василевски(отвора). СПОДЕЛИ

Posted by Криминалите на ВМРО ДПМНЕ on Monday, May 22, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -