fbpx
15.8 C
Skopje

Идниот премиер на Македонија се сретна со Могерини

АКТУЕЛНО

Мандатарот Зоран Заев доцна попладнево се сретна со високата претставничка на ЕУ за надворешна политка и безбедност Федерика Могерини.

По билатералната средба со Могерини, Заев вечерва од 20.30 часот ќе присуствува на неформалната вечера заедно со петтемина премиери на земјите од Западен Балкан.

Тема на разговорот е како овие земји во иднина за работат заедно подобро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -