fbpx
29.8 C
Skopje

Бејли со честитка до премиерот Зоран Заев

АКТУЕЛНО

Амбасадорот на САД во Репулбика Македонија, Џес Бејли преку социјалната мрежа Твитер вечерва упати честитка до новиот премиер за формирањето на новата влада.

– Му честитам на премиерот Зоран Заев и на парламентарното мнозинство на формирањето на нова влада во Македонија. Како пријатели и партнери, ќе продолжиме да работиме со новата влада на реформите за членство во НАТО и ЕУ и на владеење на правото, напиша Бејли.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -