fbpx
17.8 C
Skopje

Тарчуловски: Сега ќе се види кои се правите и лојални вмровци

АКТУЕЛНО

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на неговиот фејсбук профил напиша дека по промената на власта ќе стане јасно кој бил верен и лојален вмровец, а кој бил во партијата заради привилегии и позиции.

„Во целава работа излезе и нешто добро? Сите оние тешки „професионалци“ – пушачи и лижачи, кои беа како метастаза од рак во поодминат стадиум, вгнездени на многу големи и важни позиции во ВМРО, извесен период раскажуваат во СДС како на сила биле држени на убави позиции. Доброто е тоа што ракот се префрли кај нив. Е сега, баш сега, кога се почнува опозиционерски да се дејствува, ќе дојдат до израз правите и секогаш верни и лојални вмровци, затоа што од ракот никој не ги приметуваше…“, порача Тарчуловски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -