fbpx
35.8 C
Skopje

Дедото на малата Тамара пукаше во Тодоров

АКТУЕЛНО

Обидот за убиство на поранешниот министeр за здравство и екс вицепремиер го направил 57-годишниот Љ.С., дедо на малата Тамара од Велес кој веднаш е приведен од страна на полицијата.

Пред министерството за здравство се испукани пет истрели, а во 12 и 30 требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција на новиот министер Арбен Таравари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -