fbpx
15.8 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Тодоров не е повреден

АКТУЕЛНО

Додека се очекуваат официјални информации од МВР за тоа дали екс министерот Никола Тодоров бил повреден, во пукањето што предмалку се случи пред Министерството за здравство, од неговата матична партија посочуваат дека Тодоров за среќа не е повреден.

-Нашите информации се дека Тодоров најверојатно не е повреден, но чекаме уште информации. МВР треба да расчисти и да одговори што се случило, изјави за „Фокус“, Иво Котевски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -