fbpx
2.8 C
Skopje

Зекири со цитати од Куранот против правата на ЛГБТ заедницата

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, со реакција на изјавата на пратеникот од ДУИ, Бранко Манојловски, кој вчера изјави дека ЛГБТ лицата ги заслужуваат сите права.

Transmetohet nga Ebu Hurejre r.a. se Pejgamberi a.s. ka thënë: "Allahu xh.sh. mbi shtatë qiejt ka mallkuar këto lloje…

Posted by Muhamed Zekiri on Monday, July 3, 2017

Проколнат нека е оној кој го прави тоа што луѓето од Лут го правеа (три пати) (Лут е пандан на Содома и Гомора и мажите кои спијат со мажи се од овој град, а тој го проколнал 3 пати)

– Возљубен е оној кој шири учење во име поинакво од Алах

– Проколнат нека е оној кој сексуално општи со животни

– Проколнат нека е оној кој не ги послушува родителите

– Проколнат е оној кој ја венча сопствената ќерка за своја сопруга

– Проколнат е оној кој го брка овчарот од неговата нива и го тера да го напушти своето семе за плодот да го собере проколнатиот, напиша на својот Фејсбук профил, Зекири.

На Зекири, кој во јавноста е како голем љубител на исламот, ова не му е првпат да реагира на ваков начин против ЛГБТ заедницата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -