3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Русија остана без уште еден амбасадор: Во резиденцијата во Атина пронајде мртов Маланин

Само неколку седмици по трагичниот настан во кој Русија го загуби амбасадорот во Турција, денес остана и без амбасадорот во соседна Грција.

Како што пренесуваат медиумите 54-годишнот Андреј Маланин од страна на вработените во резиденцијата во Атина бил пронајде во спалната соба мртов.

„На прв поглед, се работи за природна смрт”, рече официјалниот претставник на полицијата, истакнувајќи дека полицијата истражува и властите ги очекуваат извештајот на судскиот вештак.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -