5.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Средба Тасев – Каевски: Хокејот во Македонија ќе продолжи да оди напред

Претседателот на Хокеарската Федерација на Македонија, Никола Тасев, денеска одржа работен состанок со Директорот на Агенцијата за Млади и Спорт, Дарко Каевски.

И двете страни изразија оптимизам за кревање на соработката на повисоко ниво и за уште поголем развој на овој спорт во нашата држава, се дискутираше за проектите што ја очекуваат Хокеарската федерација во периодот што следи.

Првиот човек на АМС изрази голема поддршка за хокејот, истакнувајќи подготвеност да се излезе во пресрет при реализација на проектите за натамошен развој на овој спор

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -