3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Љубчо Георгиевски: Бел бумбар за Заев и два црни за ДПМНЕ

 

Еве го видовме договорот. Ништо ново, ниту пострашно од декларацијата. Само што сега ДПМНЕ ги кажува истите забелешки што тогаш ги кажуваше СДСМ. Одлично балканско позиционирање на Македонија. Бел бумбар за Заев и два црни за ДПМНЕ, пишува претседателот на ВМРО НП на својот ФБ профил.

Еве го видовме договорот. Ништо ново, ниту пострашно од декларацијата. Само што сега ДПМНЕ ги кажува истите забелешки…

Posted by Ljubco Georgievski on Wednesday, July 26, 2017

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -