18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ВИДЕО: Брејвик повторно испрати нацистички поздрав од судницата

Човекот што во Осло во 2011 година уби 77 луѓе, норвежанецот Андреас Брејвик испрати повторно нацистички поздрав во судницата во затворот каде започна постапката каде што тој се жалеше дека му се прекршени човековите права.

Тој ја тужи владата затоа што често носел лисици и  бил во самица.

https://www.youtube.com/watch?v=j6b-8JH0Ing

поврзани објави

Последни објави