fbpx
11.8 C
Skopje

Денот на Бошњаците, 28 септември, неработен за припадниците на бошњачката заедница

АКТУЕЛНО

Меѓународниот ден на Бошњаците, 28 септември 2017 година (четврток), е неработен ден за граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија им го честитаат Меѓународниот ден на Бошњаците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -