30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Тасев: Иако СДСМ не заслужи, треба уште сега да им се даде поддршка за конечен удар кон диктаторот

Членот на ИК на ВМРО НП Никола Тасев на својот ФБ профил ги поддржи ОК на ВМРО Народна кои одлучиле на овие локални избори на локално ниво да коалицираат со СДСМ.

Тој вели дека иако СДСМ не заслужиле поддршка од ВМРО НП, треба да им се даде за да не оживее диктаторот.

Ставот на Тасев ви го пренесуваме во целост:
Иако многу не заслужија, сепак да им дадеме поддршка уште сега, па по 15 октомври ќе видиме како. Добро би било сите локални комитети на ВМРО НП да го следат примерот на ОК од Гази Баба кој на овие локални избори ги поддржува по СДСМ.

поврзани објави

Последни објави