fbpx
18.8 C
Skopje

ВИДЕО: Несторовски повторно главна улога, овојпат со атрактивна асистенција

АКТУЕЛНО

Еден од нашите најдобри фудбалери, Илија Несторовски, кој настапува на Палермо, докажа дека и покрај тоа што е феноменален голгетер, знае да упати и атрактивна асистенција.

Палермо натпреварот со Сасуоло го отвори со водства, а главната улога за голот ја имаше нашиот репрезентативец Илија Несторовски, кој со фантастична асистенција со пета, ја заврши половина од работата на неговиот клубски колега Куасон, кој пак ја искористи на најдобар можен начин ја искористи и постигна гол.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -