fbpx
16.8 C
Skopje

Богатите шеици не мируваат: ПСЖ веќе бара нов тренер, во игра три имиња

АКТУЕЛНО

ПСЖ игра одлично, тој е водечки тим во Лига 1, и те како доминантен во Лига на шампиони. Тоа на богатите шеици очигледно не им е доволно, бидејќи тие се во потрага за нов тренер.

Наводно, стратегот на Јувентус Масимилиано Алегри е меѓу кандидатите кои би можеле да ја преземат клупата на ПСЖ, преноси “Мундо Депортиво“.

Богатите парижани би можеле да ја прекинат соработката со Унаијем Емерујем после оваа сезона, единствено ако Шпанецот не ја освои Лигата на шампионите оваа сезона.

Според шпекулациите пренесени во француските медиуми во конкуренција влегуваат и имињата на Антонио Конте и Жозе Мурињо, но и менаџерот на Тотенхем Маурисио Покетино. Целта на парижаните кои оваа сезона направија одличен тим е да завладеат со фудбалскиот свет во Европа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -