fbpx
5.8 C
Skopje

Шилегов: Ќе поскапи паркингот на Град Скопје

АКТУЕЛНО

Поскапување на паркингот на Град Скопје ќе биде една од мерките со кои Градот ќе се бори против загадувањето. Шилегов денеска вели дека се уште немаат целосен план за борба против загадувањето и дека истиот ќе го објават на 15 ноември.

„Една од мерките што ја замисливме е скалесто покачување на паркирањето во центарот за оваа зима и намалување на јавниот билет, додека не дојдеме до состојба на бесплатен јавен превоз“ – вели Шилегов

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -