fbpx
11.8 C
Skopje

Путин: Благодарност до Трамп и ЦИА, спречен е нападот врз катедралата

АКТУЕЛНО

Кремљ соопшти денеска дека претседателот на Русија Владимир Путин му се заблагодарил на неговиот американски колега Доналд Трамп, како и на ЦИА, за информациите кои помогнале за апсење на екстремистите кои планирале да извршат напад врз Казанската катедрала во Сенкт Петербург.

– Путин го увери Трамп дека руските безбедносни служби се подготвени да споделат информации за можни терористички закани врз САД, наведе Кремљ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -