fbpx
19.8 C
Skopje

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли иницијативата за одложување на Конгресот

АКТУЕЛНО

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли иницијативата на Илија Димовски, Антонио Милошоски, Вељановски и другите потписниици за одложување на конгресот.
Иницијативата објавена во повеќе медиуми не доби поддршка од Извршииот комитет на партијата кој одлучи да не ја предложи на денешната седница на Централниот комитет на партијата, стои во соопштението.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -