fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Новогодишната декорација на куќа го запре целиот сообраќај

АКТУЕЛНО

Мет Џонсон ја декорирал својата куќа во Сан Антионио за Нова Година со која што приредува вистинско шоу за неговите соседи и случајните минувачи.

Поради популарноста на куќата и одличната изведба, се создаваат големи гужви во сообраќајот, поради што интервенирал дури и градоначалникот.

Секоја вечер од 6 до 10 светлата на неговата куќа „играат“ на дабстеп ремикс на „Империјалниот марш“ на Дарт Вејдер од „Војна на ѕвездите“. Тој кажува дека со тоа што куќата му е украсена во тој стил го прославува излегувањето на осмото продолжение од култниот серијал.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -