fbpx
16.8 C
Skopje

Груевски прогласен за почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Досегашниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски беше прогласен за почесен претседател на партијата на Конгресот кој што се одржува во Валандово.

На Груевски му беше доделена и плакета за благодарност за неговата работа во партијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -