fbpx
5.8 C
Skopje

Од Скопје до Дубаи: Топ 50 градови со најверна публика на „Поглед“ за 2017 година

АКТУЕЛНО

Драги читатели на Поглед.мк

Полека се ближи крајот на 2017 година, во која „изникна“ и нашиот портал.

Можеме да кажеме дека заедно со Вас успеавме да ги достигнеме нашите предвидени цели. Целиот труд кој овој млад тим на новинари го вложи се исплатеше. Остваривме преку 3.500.000 прегледи во текот на целата година, што за нас како почетници претставува огромен успех.

Новата 2018 година веќе е на прагот, а нашиот тим е спремен со нови сили и предизвици да влезе во истата. Ќе продолжиме навремено и точно да ве информираме за актуелните случувања во земјата и светот.

Во Новата 2018 година Ви посакуваме многу здравје, среќа, бериќет и безброј успеси. За крај со Вас би сакале да ги споделиме Топ 50 градовите од кои ја имаме најверната публика.

*Податоците се превземени од Google Analytics
1. Скопје
2. Охрид
3. Битола
4. Штип
5. Гевгелија
6. Делчево
7. Софија
8. Струмица
9. Лондон
10. Љубљана
11. Кочани
12. Мелбурн
13. Минхен
14. Виена
15. Милан
16. Сиднеј
17. Берлин
18. Франкфурт
19. Келн
20. Торино
21. Њу Јорк
22. Чикаго
23. Хамбург
24. Стокхолм
25. Гетенбург
26. Белград
27. Штутгарт
28. Женева
29. Амстердам
30. Прага
31. Торонто
32. Лузано
33. Перт
34. Рим
36. Подгорица
37. Загреб
38. Малме
39. Атина
40. Благоевград
41. Базел
42. Дизелдорф
43. Варна
44. Дортмунд
45. Париз
46. Пловдив
47. Марибор
48. Манхаим
49. Детроит
50. Дубаи

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -