30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Влезе во историјата: Ги надмина Меси и Роналдо постигнувајќи гол против дури 35 тимови од Премиера

Аритц Адуриз синоќа постигна гол од белата точка во победата над Атлетико од 2:0 против Алавес во 64. минута.

Со тоа тој влезе во друштво на Меси и Раул како играч кој постигнал погодоци против 35 екипи во Премиера.

Воедно тој е единствениот играч на Премиера кој постигнал гол против сите фудбалери во лигата. На 36. годишниот шпанец ова му беше седми гол оваа сезона во Премиера.

https://www.youtube.com/watch?v=-WP_bf3vuW4

поврзани објави

Последни објави