25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Споделуваме со вас 7 најдобри начини како уште повеќе да уживате во омилената секс-поза!

Нека влезе плитко 

Мажите во оваа поза побрзо доживуваат оргазам, затоа тој нека влегува поплитко, а тоа ќе го зголеми и вашето задоволство  бидејќи првата третина од вагината е многу почувствителна од преостанатиот дел.

Удрете го по задникот 

Некои сметаат дека тоа дава една нова димензија на оваа поза. За почеток вие плеснете го него, а потоа и тој вас.

Бидете уште пожестоки 

Прекрстете ги нозете и уште посилно стиснете го неговиот пенис, ќе уживате и двајцата.

Ослободете ги своите фантазии 

Со оглед на тоа што не се гледате лице в лице, нема ништо лошо во тоа вашиот мозок да одлета во светот на фантазијата. Задоволете ги своите фантазии и доживејте го оргазмот на свој начин.

Користете и вибратор

Лесната вибрација во делот околу вашиот клиторис ќе ви биде незаборавна.

Останете опуштени 

Одлична работа во оваа поза е што вашиот партнер многу лесно со својот пенис ќе ја допира вашата Г-точка. За да го зголемите уживањето, главата спуштете ја што подолу, а кренете ги колковите.

Активирајте се

Додека уживате во заедничкото возење, со своите прсти надразнувајте го вашиот клиторис и доживејте двојно уживање. Не ги заборавајте и неговите тестиси.

поврзани објави

Последни објави