fbpx
20.8 C
Skopje

„Данас”: САД не му даваат виза на началникот на Генералштабот на српската армија

АКТУЕЛНО

САД не му дадоа виза за влез на началникот на Генералштабот на српската армија генерал Љубиша Диковиќ, објави весникот „Данас“.

Според извори на весникот, Американците го поканиле Диковиќ да одржи говор во САД, но потоа не му дале виза, бидејќи присуствувал на руско-белоруски воени вежби во Русија во септември минатата година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -