21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

БОМБА ОД ОСТРОВОТ: По продажбата на Кутињо, се враќа Суарез!

По продажбата на Кутињо во Барселона, Англискиот премиер лигаш Ливерпул е одлучен во својата намера да донесе идеална замена за Филипе Кутињо.

Според извор близок до управата на Ливерпул, еден од врвните приоритети на клубот по заминувањето на Кутињо е враќањето на Уругвајскиот интернационалец и некогашен фудбалер на Ливерпул, Луис Суарез, на стадионот Енфилд, пишуваат светските медиуми.

Суарез е веќе во таква возраст што неговата вредност паѓа, па според шпекулациите Барса ќе ја искористи оваа можност да профитира од еден таков трансфер. Дали и колку е остварлив ваков трансфер и кам бек на Суарез во тимот на Ливерпул, останува да видиме..

 

поврзани објави

Последни објави