fbpx
20.8 C
Skopje

Љубов кон Челси или нешто друго? Рускиот тајкун плати милион евра само за да го гледа Челси

АКТУЕЛНО

Иако е сопствени на Челзи, Роман Абрамович сепак решил дополнително да го помогне својот клуб откако си купил сезонска ВИП карта за „Стенфорд Бриџ“, по цена од 1 милион фунти.

„Приходите на клубот се целосно контролирани од Абрамович. Особена чес ни е тој што купи пакет билети за домашните натпревари, за цела сезона. Тоа го стори по пазарна цена како што може секој да ги купи“, објавија од клубот.

Според резултатит од 2016/2017 година, Челзи заработил нето приход од 15.26 милиони фунти.

 

 

СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -