21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Димитров утре ќе се сретне со Коѕијас

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров утре ќе се сретне со неговиот грчки колега, Никос Коѕијас.

Како што известија од кабинетот на министерот, во фокусот на разговорите ќе бидат прашања од билатерален интерес, како и понатамошно зајакнување на мерките за градење доверба.

поврзани објави

Последни објави