fbpx
15.8 C
Skopje

Димитров утре ќе се сретне со Коѕијас

АКТУЕЛНО

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров утре ќе се сретне со неговиот грчки колега, Никос Коѕијас.

Како што известија од кабинетот на министерот, во фокусот на разговорите ќе бидат прашања од билатерален интерес, како и понатамошно зајакнување на мерките за градење доверба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -