29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Велика Британија нема да одржи втор референдум за ЕУ

Нема да има втор референдум за членството на Велика Британија во Европската унија, соопшти денеска портпарол на премиерката Тереза ​​Меј, како одговор на зголемените повици за ново гласање за Брегзит.

Претходно, водачот на кампањата за Брегзит, Најџел Фараж, рече дека се загрева идејата за одржување втор референдум, тврдејќи дека повторно ќе победи опцијата „Напушти” и ќе се прекине дебатата.

поврзани објави

Последни објави