29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

На Чемберлејн му е сеедно што си замина Кутињо: Кога тој не беше во тимот, игравме одличен фудбал

Англискиот репрезентативец смета дека Ливерпул има одличен состав кој може да успее и без Кутињо.

Неговиот сонародник, Роберто Фирмино истакна дека Ливерпул не е оној истиот со Кутињо во составот, но со неговото размислување очигледно не се согласува Окслејд Чемберлејн, кој смета поинаку.

Фирмино го истакна своето разочарување: Ливерпул не е повеќе истиот без мојот магичен брат

Кога тој не беше во тимот, ние игравме одличен фудбал, и се уште имаме фантастични фудбалери кои можат да постигнат погодоци“ уверува офанзивецот.

Имам доверба во сите момци дека ние можеме да продолжиме понатаму како ништо да не се случило, јас, не ни размислувам на неговото заминување од клубот“ додаде Чемберлејн.

Извор: 24Фудбал

поврзани објави

Последни објави