29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ФОТО: Роналдињо е ХИТ на интернет – Погледнете што направи со својата брада

Легендарниот бразилски фудбалер, Роналдињо се најде во центарот на вниманието по интересниот имиџ.

Роналдињо вчера објави фотографија на Инстаграм, која веднаш стана хит на социјалните мрежи. Легендарниот фудбалер се слика со Виничиус Јуниор кој својата кариера ќе ја продолжи во Реал Мадрид.

Меѓутоа, сето тоа падна во втор плат, бидејќи сите внимание обратија на невообичаената брада на поранешниот играч на Барселона. Роналдињо одлучи малку да го промени својот изглед, што го прави да изгледа малку поинаков, но исто така и постар.

поврзани објави

Последни објави