fbpx
20.8 C
Skopje

Василевски, Бетмен и Арнаудов штрајкуваат со глад во притвор

АКТУЕЛНО

Охридските пратеници Сашо Василески и Љубен Арнаудов како и Богдан Илиевски Бетмен од денес започнале штрајк со глад.

На социјалните мрежи нивните роднини и пријатели пишуваат за штрајкот на притворените. Нивниот притвор беше продолжен за 30 дена, а Апелација ги одби нивните жалби со кои бараа поблага мерка. Осомничените се за тероризам и уставно загрозување поради нивното учество во настаните од 27-ми април.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -