29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Италијанците кои го измамија Гатузо да рече „Форца Интер“, сега го „наместија“ Мурињо! (ФОТО)

Португалскиот стратег „насанкан“…

Веројатно се сеќавате на двајцата италијански презентери кои го „наместија“ Џенаро Гатузо да изговори Форца Интер на кинески (а тој мислеше дека изговара Форца Милан), а откако му открија што кажал, и двајцата добија по една заушка.

Истите тие сега го „насанкаа“ и португалскиот стратег од клупата на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, кој потпиша дрес на Манчестер јунајтед, но со Антонио Конте именуван.

Познато е големото ривалство помеѓу него и италијанскиот шеф на стручниот штаб на Мурињо, а кога дозна за оваа шега, веројатно не му беше сеедно, но тоа го прими со насмевка на лицето.

ФОТО
ФОТО

поврзани објави

Последни објави