fbpx
24.2 C
Skopje

Српската премиерка ја совладаа емоциите, клечеше над гробот на Ивановиќ

АКТУЕЛНО

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска присуствуваше на погребот на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ.

Брнабиќ присуствуваше и на опелото и на погребот, а тоа беше еден од ретките моменти кога не можеше да ги контролира емоциите.

ФОТО

Додека оставаше цвеќе на гробот на Ивановиќ, Брнабиќ видно потресена се замисли над него.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -