29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Иниеста пушти солзи по емотивниот говор на Маскерано (ВИДЕО)

Хавиер Маскерано по седум ипол години минати во дресот на Барселона, си заминува од клубот и продолжува во Кина.

Искусниот аргентински фудбалер имаше обраќање до јавноста организирано од клубот на кое присутни беа и фудбалерите на тимот.

Имав прилика да бидам дел од тим каде играат најдобрите во светот на фудбалот, сите ми помогнаа во тоа да станам подобар фудбалер“ рече Маскерано во своето обраќање а камерите ги уловија солзите на капитенот на Каталонците, Андрес Иниеста.

поврзани објави

Последни објави