fbpx
20.8 C
Skopje

Стевчо Јакимовски удри моторциклист во центарот на Скопје

АКТУЕЛНО

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски, пред околу еден час имал сообраќајна несреќа, кога со својот автомобил удрил во моторциклист. Фотографии од несреќата веќе се шират на социјалните мрежи. Возилото во кое бил поранешниот градоначалник, според очевидци, се уште е на коловозната лента на местото на несреќата.

Поранешниот градоначалник ниту потврдува, ниту демнатира дека се случила сообраќајката.

-Ваш проблем, пишете што сакате. Сите ли што стојат овде направиле сообраќајка, изјавил тој за Мкафакс.

МВР го истражува случајот и најави детали кога ќе утврди за што се работи.

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -