fbpx
24.2 C
Skopje

Голманот на Шалке ќе го памти: МИЛЕР со победоносен гол од мртов агол ја запечати судбината на Шалке

АКТУЕЛНО

Баерн Минхен ја потврди својата доминација во Бундес-лигата со нова дерби-победа, овојпат на домашен терен против Шалке со минимални 2-1.

Победата ја извојуваа и добија заслужено, а главен виновник за тоа е Томас Милер кој постигна неверојатен погодок и тоа од мртов агол. Ваквиот удар не беше очекуван за голманот, па топката заврши во мрежата на Шалке.

Оваа победа на Баварците им носи вкупно 56 бода, дури 18 повеќе во однос на второпласираниот Лајпциг.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -