fbpx
20.8 C
Skopje

БАЕРН ОДИ ЧЕКОР НАПРЕД, ИМ ОВОЗМОЖУВА НА ОНИЕ СО ДЕБЕЛ ЏЕБ ДА ГЛЕДААТ ФУДБАЛ ОД…

АКТУЕЛНО

Она што ќе можете да го направите на Алијанс Арената во Минхен  не можете ниту на еден друг стадион.

Замислете да лежите во соба во хотел од пет ѕвезди и да ги гледате најдобрите играчи? Сето ова ви е овозможено на стадионот на Баерн Минхен.

Некои гледаат директно од трибина и не баш во фантастични услови, други на малите ТВ екрани од сопствениот дом, но оние со дебел џеб можат да си дозволат и ваков луксуз.
Хотел Мериот е спонзор на Баерн до 2020. година, па и ова е еден вид на соработка на германскиот гигант и угледна угостителска компанија.

Епа, драги навивачи и фудбалски љубители доколку имате повеќе пари, резервирајте си следење на натпревар во една ваква опуштена лежарна атмосфера!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -