fbpx
20.8 C
Skopje

ИМ ЗАБРАНИЛ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ХОТЕЛ ПА МОРАЛЕ ДА ТРЕНИРААТ ВО РЕСТОРАН

АКТУЕЛНО

Легендарниот некогашен фудбалер на Гатузо, а сегашен тренер на Милан Џенаро Гатузо во пресрет на вечерашниот натпревар на тимот на Милан против Лудогорец, им забранил на своите фудбалери да го напуштат хотелот во кој што престојуваат, па фудбалерите биле приморани да тренираат ни помалку ни повеќе, туку во ресторан.

Откако вечерале, Гатузо наредил сите маси во ресторанот да се поместат со цел неговите избраници да можат физички да се подготвуваат за натпреварот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -