27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Мицкоски бара да се повлече законот за јазици

Да се повлече законот за употреба на јазиците, бидејќи се уште нема потпис од страна на претседателот на државата, апелира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој од радовиш порача дека луѓето не можат да ја најдат вистинската логика зошто мораше сега и зошто мораше ваков закон да се донесе.

поврзани објави

Последни објави