fbpx
-4.2 C
Skopje

Борјан Јовановски: Ќе треба меѓународен тендер за да се најдат експерти за хемиско чистење на кабинетот на Иванов

АКТУЕЛНО

По говорот на Мечкин Камен на Илинден претседателот на државата Ѓорѓе Иванов од една страна доби пофалби и аплаузи, од друга страна критики за подбуцнување на говор на омраза и барање негово лично дистанцирање од политиката но и функцијата која ја извршува.

„Ќе треба меѓународен тендер за да се најдат експерти за хемиско чистење на претседателскиот кабинет во мај“, напиша на „Твитер“ една од медиумските перјаници на власта за Претседателот, кому вториот мандат му истекува на 12 мај 2019 година

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -