fbpx
-4.2 C
Skopje

Слушнете како Тоше ја пее „Молитва за Магдалена“ од Оливер (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Нашиот непреболен Тоше Проески имаше ангелски глас пред кој сите замолкнуваа.

Тој покрај своите песни, не ретко ги пееше и хитовите на најпознатите пејачи од регионот, а меѓу нив секако, беше и Оливер Драгојевиќ.

На оваа постара снимка Тоше токму изведува една од вечните песни на Оливер, која во вас одново ќе ви разбуди емоции. Слушнете како Тоше ја пее „Молитва за Магдалена“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -