14.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Зарем и ваква дискриминација: Денес бев избркана од трговски центар поради шорцевите кои ги носев

Тинејџерка тврди дека била избркана од еден шопинг центар поради прекратките шорцеви.

19-годишната Габриел Гибсон од Алабама споделила фотографии на својот Фејсбук профил, облечена во спорната комбинација која ѝ задала проблеми во трговскиот центар.

“Денеска бев буквално злоставена и избркана од центарот “Bellair” во Алабама поради она што го носев. Очигледно, возрасните мажи не можеле да се соземат па затоа бев избркана”, напишала Гибсон покрај фотографиите.

Трговскиот центар набрзо издал соопштение во кое објаснуваат дека се фокусирани на “одржување на семејна атмосфера” и дека секој кој носи облека која ги прекршува нивните правила “ќе биде замолен да го напушти објектот”.

Како што вели Габриел, едно од лицата што го обезбедувале шопинг центарот ѝ кажал дека зјапал во нејзиниот задник и тоа било проблем.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави