fbpx
7.8 C
Skopje

Ова момче е родено без раце, но тоа не го спречи да си го исполни сонот: Погледнете што и како работи денес (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Младиот Аргентинец Габиел Хередиа и неговата приказна за успехот стана хит во медиумите во целиот свет.

20-годишниот Габриел е роден без раце, но тоа не го спречило да го исполни својот сон и да стане успешен бербер. Почнал да се занимава со овој занает кога имал 14 години, а го инспирирала неговата мајка, фризерка.

Почнал да вежба, да ги следи светските трендови и со упорност станал успешен. Тој иако со хендикеп, научил да вози велосипед, мотор ,па дури и автомобил. Завршил редовно училиште со голема помош на неговите соученици.

Неговото семејство му помогнало да го отвори својот прв салон во местото Сан Исидоро. Од тогаш,станал најпознат бербер во Аргентина.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -