fbpx
8.8 C
Skopje

Попладнево се тресат нашите соседи – регистрирани многу земјотреси

АКТУЕЛНО

Земјотреси ова попладне го тресат регионот.

Забележани се потреси во Тирана Албанија и тоа со 3 степени според Рихтер, во Грција со 2,5 степени.

Се стресе и Подгорица со 2,5 степени.

Најлисниот земјотрес денеска е во Индонезија со 7 степени, по што следат афтер шокови од 5 и 6 степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -