fbpx
7.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Јакимовски со сочна пцовка до новинарите пред да влезе во суд

АКТУЕЛНО

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, донесен на распит во суд во придружба на финансиската полиција ги опцу новинарите.

 

 

„Ма идете во пи*ку матер“, рече Јакимовски, прашан за коментар.

 

 

Претходно, финансиската полиција на распит ги донесе и службениците кои заедно со Јакимовски се осомничени за злоупотреба на службената положба во делот на три јавни набавки во општина Карпош. Станува збор за тендерите за општинските бараки и за плоштадот во Жданец.

Јакимовски ноќта ја помина во полициска станица. Вчера даде изјава за новинарите пред неговата куќа, каде што негираше вина.

 

извор: Макфакс

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -