6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Вонредна временска прогноза на УХМР: Следува невреме во овие делови од Македонија

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од источен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде осум.

Во околината на Скопје доцна попладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд и грмежи.

УХМР информира дека следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -